Bajkowa plaża Albufereta

Albufereta to piękna i przytulna plaża na Costa Blanca, położona w zatoce pomiędzy miastami Alicante i Benidorm.

Wybrzeże i dno są piaszczyste, na wybrzeżu występują fragmenty kamieniste, rosną palmy. Szerokość 20m, długość 420m. Plaża jest płytka, woda w morzu ciepła i przejrzysta. Albufereta co roku otrzymuje Błękitną Flagę – nagrodę, która gwarantuje bezpieczeństwo i przyjazność dla środowiska tego miejsca. Tutaj jest spokojnie, fale rzadko się podnoszą. Na plażę łatwo dostać się tramwajem, autobusem, taksówką. Klimat jest śródziemnomorski, łagodny. W lipcu temperatura wzrasta do +32 stopni.

Plaża jest odpowiednia na relaksujące wakacje z rodziną, dziećmi. Infrastruktura Albuferety jest dobrze rozwinięta – są wypożyczalnie katamaranów, w pobliżu port jachtowy, place zabaw, przejażdżki wodne, parki, bary, kawiarnie, restauracje na świeżym powietrzu. Cena usług jest umiarkowana.

Na plaży w punkcie wynajmu leżak i parasol na jeden dzień lub określoną godzinę udostępniane są za dodatkową opłatą. Lokalne sklepy sprzedają niezbędny sprzęt do nurkowania i innych sportów wodnych. W pobliżu plaży znajduje się mały parking dla samochodów. Ci, którzy chcą spacerować po okolicy, mogą odwiedzić:

-Bulwar Nadmorski,

-Plac Miejski,

-Muzeum La Asegurada,

-Bazylika Mariacka – patronka tych miejsc

Sezon plażowy na wybrzeżu Hiszpanii przypada na okres od maja do października. Temperatura wody i powietrza osiąga najbardziej komfortowe poziomy, gwarantując tym samym idealne wakacje.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w Hiszpanii napisz do FERORIDO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *