Co to jest numer N.I.E

Numer N.I.E. często pisany bez kropek NIE – to skrót od hiszpańskich słów Número de Identificación Extranjeros czyli w tłumaczeniu na polski. To „Numer Identyfikacyjny Obcokrajowca” w Hiszpanii. To numer identyfikacyjny potrzebny do wszelkich transakcji finansowych przeprowadzanych na terytorium Hiszpanii. W całej Hiszpanii, włącznie z Wyspami Kanaryjskimi, na Teneryfie, na Majorce i na innych wyspach na Balearach. Jakąkolwiek transakcję finansową będziesz chciał przeprowadzić w Hiszpanii, potrzebujesz numeru N.I.E.

Nie ma możliwości zakupu domu lub mieszkania w Hiszpanii bez ważnego numeru N.I.E

W czasie procesu zakupu nieruchomości w Hiszpanii dobrze by było abyś postarał się wyrobić numer nie w początkowym stadium poszukiwania nieruchomości. Już kiedy zaczniesz szukać nieruchomości i jesteś pewien że chcesz dom w Hiszpanii. Już wtedy warto rozpocząć kroki do wyrobienia numeru N.I.E.

Zyskamy wtedy na czasie. Bo kiedy znajdziemy już dom lub mieszkanie dla Ciebie, będziesz miał już gotowy numer N.I.E.

My oczywiście pomożemy Ci w wyrobieniu numeru nie na miejscu w Hiszpanii.

Jednak jest również inna możliwość wyrobienia numeru N.I.E.  Można go uzyskać w Polsce poprzez Ambasadę Hiszpańską na terenie naszego kraju.

Numer NIE to bardzo ważny dokument w Hiszpanii i uzyskujesz go raz na całe życie. Jest to odpowiednik naszego numeru PESEL czy numeru NIP w Polsce. Lub dla przykładu Social Security Number w Wielkiej Brytanii (potrzebny do legalnej pracy w United Kingdom).

Dlatego ważne jest aby trzymać go w bezpiecznym miejscu. Bo wierzcie mi, często go będziecie potrzebowali w Hiszpanii.

Np. do tak banalnych czynności jak zakup telefonu komórkowego czy podłączenia internetu do Waszego nowego domu w Hiszpanii.

A najlepiej jest nauczyć się swojego numeru N.I.E. na pamięć.

Numer N.I.E. także jest potrzebny do otwarcia konta w banku w Hiszpanii. Choć dla naszych klientów czasami otwieramy konto w banku bez gotowego numeru N.I.E.

Numer N.I.E. wyrabiamy dopiero w późniejszej fazie procesu kupna nieruchomości – po zarezerwowaniu nieruchomości przez naszego klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *