Co warto wiedzieć o Guardamar del Segura?

Rzymianie mieli Neptuna, Grecy – Posejdona, natomiast Hiszpanie mają Guardamara – Strażnika rzeki Segura oraz całego morza.

Guardamar del Segura zamieszkuje około dziesięć tysięcy mieszkańców. W sezonie wakacyjnym odwiedzają je turyści, szukający spokoju, relaksu, a także niezapomnianych wrażeń! Guardamar jest bowiem doskonałą bazą wypadową do większych kurortów na Costa Blanca, takich jak: Torrieveja i Alicante!

Pokochasz tę okolicę za niezwykłe walory przyrodnicze. Pachnące lasy, wędrujące wydmy, rozdmuchiwane przez wiatr oraz kilkanaście kilometrów rajskich plaż, które łączą się z wybrzeżem w Torrieveja! Do tego doskonałe punkty do obserwacji rzadkich gatunków ptaków i roślin.

Pomimo niewielkiej powierzchni Guardamar może poszczycić się dwoma, cudownymi parkami: Reina Sofia i Alfonso XIII. W obu miejscach można z powodzeniem i bez większego trudu odnaleźć skoczne wiewiórki, dostojne łabędzie i rozśpiewane ptaki. Dzięki nim oraz kojącym właściwościom roślinności, parki stanowią doskonałe miejsce dla miłośników przyrody.

Costa Blanca to symbol sportów wodnych.

Guardamar del Segura oferuje: windsurfing, narty wodne, a także podwodne nurkowanie! Znajduje się tam także przystań Marina de las Dunas, która posiada blisko 500 miejsc do cumowania oraz dwa kilometry nowego szlaku rzecznego dla małych łodzi! Wystarczy doza odwagi, przebojowości i życiowej energii, aby przeżyć niezapomnianą przygodę w wodzie.

Z łatwością znajdziesz również miejsce do wędkowania i przejażdżki na wielbłądach, a w centrum sportowym Las Rabosas odszukasz basen olimpijski, boisko do piłki nożnej, koszykówki oraz tenisa ziemnego.

Odwiedzając Guardamar, przygotuj się na fuzję smaków, które wystrzelą rozkoszą na Twoim podniebieniu. Nie tylko najwyższej jakości owoce morza i skorupiaki, ale przede wszystkim magia ryżu jest podstawą miejscowej kuchni.

Po obfitym posiłku, warto wybrać się na spacer. W ten sposób można wspomóc trawienie i poznać historię Guardamar. Wizyta w Molino de San Antonio pozwala ujrzeć na własne oczy obiekt historii – wiatrak w urokliwej scenerii, który według wielu źródeł ma już kilkaset lat.

A teraz ciekawostka……W 1986 r. Światowa Organizacja Zdrowia oświadczyła, że klimat obszaru Guardamar jest jednym z najsprawiedliwszych na świecie. Nie jest tam ani zbyt gorąco w lecie, ani zbyt zimno zimą. Guardamar może poszczycić się aż 325 słonecznymi dniami i średnio 3000 godzin słonecznych w ciągu roku! Dla porównania – w Polsce występuje ich tylko od 1400 do 1900 rocznie.

Teraz już rozumiemy, czemu Hiszpanie są tacy uśmiechnięci…

Guardamar del Segura to doskonały reprezentant Hiszpanii. Odwiedzając to miejsce, poczujesz, czym pachnie i jak smakuje południe Europy. Zrozumiesz, dlaczego Hiszpanie nigdzie się nie spieszą… Czemu mieliby uciekać od takich wspaniałości?!

Jesteś zainteresowany kupnem mieszkania w Guardamar del Segura? Napisz do FERORIDO!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *