Dlaczego warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii ?

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości oraz dlaczego warto to robić akurat w Hiszpanii, szczególnie zaś na Costa Blanca? 

Zakup domu lub mieszkania pozwala ochronić kapitał i wygenerować dodatkowy dochód z wynajmu nieruchomości. Hiszpania Costa Blanca to tzw. Białe Wybrzeże, czyli region w Hiszpanii obejmujący swoim zasięgiem prawie 250 km linii brzegowej. Klimat sprzyjający turystyce oraz piękne, piaszczyste plaże przyciągają co roku do tego miejsca tysiące turystów.Hiszpańska Costa Blanca zapewni atrakcje każdemu turyście. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno miłośnicy sportów wodnych czy golfa, jak i rodziny z małymi dziećmi, miłośnicy historii czy rowerzyści. Różnorodność środowiska naturalnego (tereny górzyste i nizinne, podwodne jaskinie i piaszczyste plaże) przyczyniła się do rozwoju turystyki w regionie. Nie jest on jeszcze tak bardzo spopularyzowany jak inne.Bajecznie piękne krajobrazy, w połączeniu z malowniczą, słoneczną pogodą, wyśmienitą kuchnią i pozytywnym nastawieniem Hiszpanów do życia… chyba nikogo nie trzeba przekonywać do doskonałych warunków turystycznych panujących w Hiszpanii. Apartament, dom, mieszkanie czy w ogóle nieruchomości w Hiszpanii pozostawały jednak najczęściej w sferze marzeń…. marzeń, które dzisiaj będziesz mógł zrealizować. A My Ci w tym pomożemy!!!! 

Sytuacja gospodarcza w Hiszpanii sprawiła, że obecnie mamy bardzo dogodne warunki do inwestowania. Wcześniejszy kryzys doprowadził do dużych spadków wartości nieruchomości, co oznacza, że obecnie możesz kupić nieruchomości w niezwykle atrakcyjnych cenach. W ostatnim okresie gospodarka hiszpańska zaczyna się stabilizować, co stanowi doskonałą prognozę na kolejne lata. Oznacza to także, że kupując nieruchomość w Hiszpanii dzisiaj, już za kilka lat będziesz mógł ją sprzedać z wysokim zyskiem. Jednak nie każdy może sobie na to pozwolić, bowiem konieczne jest posiadanie odpowiedniej ilości kapitału, który posłuży na zakup mieszkania czy domu. Zanim rozpoczniesz poszukiwanie nieruchomości w Hiszpanii, dobrze abyś wiedział jakie są Twoje opcje i możliwości uzyskania kredytu na zakup domu lub mieszkania w Hiszpanii. To bardzo ważne aby mierzyć „siły na zamiary” i rozsądnie podejść do zadłużenia się za granicą. W Hiszpanii nie istnieją bardzo zaawansowane produkty finansowe i zróżnicowane kredyty hipoteczne, a tylko kilka podstawowych. Zwykle w Hiszpanii zaciąga się kredyt hipoteczny na nieruchomość którą zamierzasz kupić i na niej ciąży obciążenie hipoteczne. Spłaca się zwykle miesięczne raty. Oprocentowanie jest stałe czyli „fijo„, albo zmienne czyli „variable„. W ostatnich czasach, ponownie, banki hiszpańskie zaczęły udzielać kredyty hipoteczne typu „intrest only” Coraz więcej banków udziela kredytów hipotecznych ze stałą stopą oprocentowania, czyli „fijo” na cały okres trwania kredytu hipotecznego. np. na 30 lat. Co oznacza że będziesz płacił tę samą ratę co miesiąc, przez kolejne 30 lat. Większość jednak kredytów hipotecznych przyznawanych w Hiszpanii obcokrajowcom, to kredyty ze zmienną stopą oprocentowania czyli „variable” zależną od Euriboru. Gdzie miesieczna rata może zmienić się za 6 miesięcy lub za rok. W zależności jak skonstruowana jest umowa o kredyt hipoteczny w danym banku. Wszystkie europejskie banki używają Euriboru do kalkulowania stóp procentowych i w Hiszpanii jest podobnie.

Ale nic się nie martw w tym także możemy Ci pomóc!!!!

A jeśli chodzi o inwestycje w nieruchomości, Hiszpania należy do najbardziej atrakcyjnych miejsc na świecie!!!Odpowiedzmy sobie na pytanie, jakiego rzędu mamy oszczędności, a na pewno nasze biuro znajdzie dla was odpowiednie lokum. Warto także zaznaczyć, czy mieszkanie ma być dla was, czy też pod inwestycję.Apartamenty inwestycyjne w Hiszpanii pozwalają uzyskać stabilne źródło przychodu przez cały rok. W odróżnieniu od krajów Europy Wschodniej, turyści przybywający na Półwysep Iberyjski poszukują ciekawych miejsc noclegowych niezależnie od pory roku. Można powiedzieć, że sezon turystyczny w Hiszpanii nigdy się nie kończy.Dlatego obecnie rynek jest mocno zróżnicowany. Z tego powodu każdy powinien znaleźć ofertę, która spełni jego oczekiwania. Warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z różnymi nieruchomościami, aby dokonać odpowiedniego wyboru. W końcu to długoterminowa inwestycja! Zatem jeśli jesteś w posiadaniu odpowiedniego kapitału rozważ ulokowanie go właśnie w taki sposób. W końcu wizja własnego lokum w słonecznej krainie jest naprawdę bardzo kusząca. 

Jeżeli potrzebujecie Państwo pomocy w procesie negocjacji lub samym procesie zakupu nieruchomości pracownicy FERORIDO zawsze służą pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *