Dlaczego warto kupić nieruchomość w La Manga?

Na południu Hiszpanii w przepięknym Regionie Murcja leży półwysep La Manga del Mar Menor. Znaleźć tam można wszystko, czego oczekuje się po wakacjach w tym kraju: słoneczne i piaszczyste plaże, błękitne morze, niesamowite widoki i smaczne jedzenie.

Jeśli szukasz cudownego miejsca na inwestycję lub zamieszkanie, to z całą pewnością powinniście odwiedzić ten półwysep. Z jednej strony oblewa go Morze Mniejsze, czyli Mar Menor, które technicznie rzecz biorąc jest zatoką, a z drugiej Morze Śródziemne.

La Manga, czyli z hiszpańskiego „rękaw”, leży na Costa Calida w Regionie Murcja. Ma 24 kilometry długości oraz w najwęższym punkcie niecałe 40-50 metrów szerokości. To trochę taka hiszpańska Mierzeja Helska, oczywiście z cieplejszym i bardziej słonym morzem oraz z mniej bujną roślinnością.

Położenie półwyspu sprawia, że już w czerwcu są tu upały i ciepła woda w morzu. Nic dziwnego, że region ten lubią zarówno miłośnicy sportów wodnych – windsurferzy oraz kitesurferzy – jak i fani snorkelingu lub nurkowania.

Ci pierwsi chętnie korzystają z uroków plaż zarówno nad Morzem Śródziemnym jak i nad Morzem Mniejszym np. Cala del Pino, Playa Mistral, Playa del Barco Perdido, Playa del Pudrimel, Mahalo Beach, Cala Reona, Playa la Gola, Playa del Pudrimel, Playa del Estacio, Playa de Cavanna, Playa del Banco del Tabal, Playa de Puerto Bello, czy Playa Paraíso.

Z kolei fani nurkowania powinni odwiedzić Isla Grossa, El Fallon Cabo de Palos, oraz Rezerwat Marynistyczny Isla Hormigas. Ten ostatni to jedno z najlepszych miejsc do nurkowania w całej Hiszpanii.

Prawda jest jednak taka, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Fani zabytkowej architektury mogą odwiedzić latarnię morską Faro Cabo de Palos lub pobliskie miasto Kartagena z rzymskimi zabudowaniami.

Ci, którzy lubią rower, mają do dyspozycji drogę rowerową wzdłuż całego półwyspu oraz liczne szlaki górskie prowadzące przez rezerwaty na południe od półwyspu na przykład Parque Regional de Calblanque.

Oczywiście dla tych, którzy nie lubią się przemęczać są liczne piaszczyste plaże, ciepłe, czyste i błękitne morze oraz sporo dobrych restauracji serwujących lokalne potrawy, w tym wyśmienite ryby i owoce morza. Polecamy zwłaszcza Restaurante La Teja, która specjalizuje się w takich przysmakach.

Zmotoryzowani mogą także wybrać się do miejscowości Lo Pagan nad Morzem Mniejszym i tam zażyć leczniczej kąpieli w jednej ze zlokalizowanych tam lagun błotnych. Ich skład chemiczny przypomina błota lecznicze w Morzu Martwym. Pomagają one na reumatyzm, w leczeniu astmy oraz chorób skóry.

Sezon na La Mandze zaczyna się, podobnie jak w reszcie Hiszpanii, pod koniec czerwca, więc żeby uniknąć tłumów, warto swój pobyt zaplanować przed tym terminem. Na półwysep La Manga dotrzeć można przylatując na lotnisko San Javier w Murcji, ale nie ma na nie bezpośrednich lotów z Polski.

Najbliższy port lotniczy, do którego przylatują samoloty z kraju nad Wisłą to El Altet w Alicante. Stamtąd można wsiąść w autobus lub wynająć samolot. Droga do La Mangi z Alicante zajmie jakieś 1,5 godziny.

W razie zainteresowania z Państwa strony zakupem nieruchomości w La Manga lub obsługą nieruchomości pod wynajem zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *