Dlaczego warto kupić nieruchomość w Torrevieja?


Torrevieja
 znajduje się około 50 kilometrów od Alicante, na słynnym wybrzeżu Costa Blanca i z roku na rok staje się jednym z bardziej popularnych miejsc wypoczynku turystów z całego świata. Wraz z nadejściem lata spokojne uliczki miasteczka wypełniają kosmopolityczna atmosfera i rozmowy we wszelkich językach, a bary i dyskoteki pękają w szwach od zagranicznych turystów. Oprócz tego każdego lata zjeżdża do Torrevieja ogromna ilość Hiszpanów z Madrytu, którzy pokochali te niesamowite miasto. 

Pierwotnie była to mała rybacka wioska, uzależniona od „białego złota”, którym była wydobywana tu sól. Morze i sól przez wiele lat stanowiły o bycie tutejszej ludności. Obecnie słone jeziora, które były źródłem białego złota stanowią parki narodowe i zachwycają różnorodnością zamieszkującego je ptactwa.

Zdrowy mikroklimat zapewniony jest przez złoża soli. Plaże są dobrej jakości, czysta woda, plaże uzyskują każdego sezonu niebieską flagę. Z Alicante można się tam dostać jedynie autobusem linii Costa Azul. Godzina drogi z lotniska Alicante i pół godziny od lotniska w Murcji – przez cały rok przyciągają rzesze turystów korzystających z samochodów, w sezonie nawet do kilku tysięcy osób na jednej, krótkiej plaży miejskiej, ale do dyspozycji turystów pozostaje kilka innych czystych i strzeżonych plaż. Playa La Mata, Playa del cura, Playa los Locos i kilka innych mniejszych wzdłuż całego wybrzeża. Torrevieja słynie z bardzo ciepłego klimatu, różniącego się nawet od klimatu w Alicante. Średnia słonecznych dni w roku to 335. W okresie zimowym temperatura utrzymuje się od 12 do nawet 20 stopni w dzień. Najzimniejszy jest luty, czasem po kilka stopni w dzień i silne wiatry od morza. Mieszkania są bez ogrzewania, co jest odczuwalne, bo średnia grubość ścian budynku to 10 cm.

Architektura miasta opiera się na blokach z cegły. Brak jest starej zabudowy. Do solnych jezior turysta może się dostać jedynie samochodem, motocyklem lub rowerem. Brak widocznych szlaków turystycznych. Informacja turystyczna oraz hiszpańskie sklepy zamknięte są w godzinach sjesty (14:00 do 17:00).

Torrevieja może się również pochwalić  jednymi z najlepszych plaży w Alicante

Ceny nieruchomości w porównaniu z cenami w Polsce czy miastami Benidorm czy Alicante w dalszym ciągu są bardzo atrakcyjne a stopa zwrotu dynamiczna. 

W razie zainteresowania z Państwa strony zakupem nieruchomości w tym cudownym miejscu pracownicy FERORIDO są do Państwa dyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *