Jak oszuści w Hiszpanii  kradną legalnie auta?

Tak dzieje się gdy chcemy kupić pojazd na firmę zagraniczną a nie na osobę prywatną. Jeżeli firma nie jest zarejestrowana w Hiszpanii w imię prawa Królestwa Hiszpanii umowa taka jest nieważna.

Kupując pojazd na firmę nie Hiszpańską nie będziemy w stanie w urzędzie zmienić czyli przerejestrować właściciela, bo tym zajmuje się kupujący. Oczywiście urząd uprzedzi, że umowa kupna jest nieważna i należy Ci się zwrot pieniędzy, lecz sprzedający nie za bardzo chcą zwracać jakiekolwiek pieniądze ponieważ, oszuści w spreparowanych dokumentach wyszukują aktualne zameldowanie osoby kupującej gdzie następnie w imię prawa dokonują legalnej konfiskaty pojazdu z pod domu. Dzieje się tak ponieważ w dokumentacji urzędowej widnieje pod pojazdem „pseudo sprzedanym” nazwisko poprzedniego właściciela pojazdu wiec w imię prawa zabiera on swój pojazd z miejsca zamieszkania kupującego z pomocą lawety i asysty policji.

Dlatego -NIE TRZYMAJ DOKUMENTÓW POJAZDU i (umowy kupna) W POJEŹDZIE – (większość ludzi wozi w aucie dokumenty)

Jeżeli przytrafi się Tobie taka historia i podjedzie laweta w asyście policji to wtedy nie będziesz mógł wyjąc nic z pojazdu a tym bardziej swoich dokumentów by udowodnić, że auto należy do Ciebie.

Czyli Nie masz samochodu ani pieniędzy………

A oszuści po odzyskaniu pojazdu znów wystawiają je na sprzedaż na portalach z ogłoszeniami. Jeżeli nie jesteś pewny transakcji lub chcesz zapewnić jej prawidłowy przebieg zadzwoń do FERORIDO!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *