Jakich błędów unikać kupując dom w Hiszpanii ?

Rynek nieruchomości w Hiszpanii rządzi się innymi prawami niż w Polsce. Podejmując decyzję o zakupie domu na Costa Blanca, warto poznać specyfikę tutejszego rynku, by uniknąć popełnienia częstych błędów. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Umawianie się z kilkoma agencjami

Często klienci, którzy przyjeżdżają na Costa Blanca w poszukiwaniu willi do kupienia, umawiają się z kilkoma agencjami. Dlaczego nie warto tego robić? Ponieważ wszystkie dobre agencje mają dostęp do aktualnej bazy danych ofert – nie mają więc ofert na wyłączność. Wystarczy umówić się z jednym agentem i opowiedzieć mu o swoich oczekiwaniach, potrzebach, szacowanym budżecie, a on znajdzie odpowiednie oferty zgodne z zaprezentowanymi parametrami i będzie najlepszym doradca. 

Dlaczego zatem warto współpracować z FERORIDO?

Poświęcimy więcej czasu na słuchanie i poznanie Państwa preferencji – czy szukają Państwo apartamentu przy plaży, willi z widokiem na morze i wybrzeże Afryki czy może „oazy spokoju” w lokalizacji o mniejszym natężeniu ruchu turystycznego? Dowiemy się jak dużą wagę przywiązują Państwo do bliskości szkół, restauracji oraz innych istotnych udogodnień.

Znajdziemy najlepsze oferty w pożądanej lokalizacji w ramach wskazanego budżetu.

Podczas Państwa pobytu pokażemy wspólnie wybrane domy i apartamenty, także te prezentowane przez inne agencje (wystarczy nam jedynie wysłać link, a sprawdzimy daną nieruchomość i umówimy na wizytę).

Przeprowadzimy analizę „za i przeciw” nieruchomości poddanych ostatecznej decyzji/selekcji.

W imieniu klienta podejmujemy się negocjacji cen nieruchomości, a także rekomendujemy banki, rzeczoznawców, tłumaczy czy prawników.

Pomagamy przy podpisaniu umowy na rynku pierwotnym i wtórnym.

Orientujemy się we wszelkich kosztach, procedurach i dokumentacji, podatkach, hipotekach itp.

Przygotowujemy przykładową analizę kosztów utrzymania nieruchomości.

Na dodatkowe zlecenie Klientów przygotujemy raport stanu technicznego nieruchomości.

Biegle mówimy po polsku, angielsku i hiszpańsku.

FERORIDO cenione jest za najwyższe standardy związane z doradztwem z zakresu procesu nabycia nieruchomości – nie zależy nam na „taśmowym” sprzedawaniu domów. Naszą wizytówką jest zainteresowanie potrzebami klienta i znalezienie mu domu „szytego na miarę”. Od wielu lat zajmujemy się poszukiwaniem najlepszych willi i apartamentów na sprzedaż w Hiszpanii, a najlepszą rekomendacją naszych usług jest duże grono zadowolonych klientów.

Współpraca z nami zazwyczaj nie kończy się w momencie przekazania kluczy. Mogą państwo polegać na nas w bardzo wielu sytuacjach:

Pomagamy na każdym etapie: od poszukiwań ofert do zawarcia transakcji. Zajmujemy się nie tylko sprzedażą domów, ale także assistance, przeprowadzaniem remontów, urządzaniem, wyposażaniem, a nawet poleceniem opiekunki czy zatrudnieniem ogrodnika!

Doradzimy w kwestii szkoły, przedszkola, klubu golfowego, kortów, atrakcji, restauracji itp.

Zlecamy przeglądy techniczne, odbieramy paczki, zamawiamy transport z lotniska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *