Los Alcázares to niesamowite miejsce! 

Dzięki swojemu położeniu nad brzegiem morza Menor i siedmiokilometrowej plaży, Los Alcázares to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych jak i przeprowadzki.

Los Alcázares znajduje się w Murcji, 24 km od miasta Cartagena i tylko 5 km od międzynarodowego lotniska San Javier. Nazwa miejscowości, pochodzenia arabskiego, oznacza pałac i pochodzi od domów wakacyjnych, które swego czasu zostały zbudowane w tym nadmorskim mieście przez muzułmanów. Przekonasz się, że Los Alcázares sprzyja zdrowemu trybowi życia, gdy spróbujesz wód z morza Menor, słynącej z właściwości leczniczych, lub skorzystasz z zabiegów termalnych w uzdrowisku Encarnación, które zachowuje tradycyjny charakter ośrodka z początku wieku.Jeśli lubisz sport, to dzięki ciepłym temperaturom w tym regionie możesz przez cały rok uprawiać żeglarstwo, windsurfing lub kajakarstwo na przystani jachtowej.  Los Alcazares ma 9 km linii brzegowej wzdłuż Morza Mniejszego (Mar Menor), na której znajdują się plaże miejskie takie jak Los Narejos i Las Salinas, z rozległymi promenadami i pełnym zapleczem rekreacyjnym. Posiada również chronione obszary naturalne takie jak plaża La Hita, będąca bardzo cennym siedliskiem dla ptaków wędrownych i jedną z niewielu dzikich plaż nad Morzem Mniejszym (Mar Menor).

Ze względu na płaskie ukształtowanie terenu, Los Alcázares jest idealnym miejscem dla miłośników wypraw rowerowych i uprawiania wielu innych sportów takich jak golf, bowiem posiada dwa wspaniałe pola golfowe: La Serena Golf i Roda Golf.

Co warto tutaj zobaczyć? 

Na pewno wizyta w Torre del Rame (arabskiej twierdzy) lub odwiedzenie Miejskiego Muzeum Lotnictwa. W Los Alcázares znajduje się również Ośrodku Wysokiej Sprawności Fizycznej im. Księżnej Krystyny, miejsce, w którym odbywają się zgrupowania klubów i federacji sportowych.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w tym rejonie, napisz do FERORIDO, chętnie pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *