Plaża Las Salinas

Las Salinas to plaża na wybrzeżu Costa de Almeria, w prowincji Andaluzja, w Parku Narodowym Cabo de Gata (Przylądek Cats).

Wzdłuż linii plaży przebiega autostrada z dużą ilością miejsc parkingowych. Rezerwat jest bardzo popularny wśród mieszkańców i turystów, dlatego warto wybrać się tam w dni powszednie. W weekend autostrada jest przeładowana samochodami i przyczepami obywateli wyjeżdżających na wakacje do parku. Las Salinas zaczyna się za kościołem wioski San Miguel i rozciąga się na 5 km do latarni morskiej Cabo de Gata. Z drogi na plażę prowadzą podjazdy ze schodami.

Las Salinas jest pokryty drobnym jasnym piaskiem, a czasem małymi kamykami. Teren jest dziki, nie ma infrastruktury plażowej. Niemniej jednak jest wielu, którzy chcą odpocząć na łonie natury. Wejście do wody jest płaskie, a dno piaszczysto-kamieniste. Morze jest często wzburzone. Wzdłuż wybrzeża można zobaczyć wiele malowniczych formacji skalnych i fragmentów skał. Wietrzny. Pływanie jest niebezpieczne, ponieważ przy brzegu tworzy się prąd ogrodzeń.

W okolicy plaży nie ma klubów sportowych, restauracji, kawiarni ani sklepów, dlatego warto zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebujesz. Na całej plaży nie ma naturalnego cienia. Las Salinas nigdy nie jest zatłoczony, zawsze można znaleźć opuszczone miejsca na relaksujące wakacje. Główną atrakcją plaży jest kościół o tej samej nazwie. Półtora kilometra od Las Salinas znajduje się strefa aktywnego wypoczynku, gdzie można wypożyczyć łódki, kajaki, sprzęt do nurkowania i snorkelingu.

Sezon plażowy na wybrzeżu Hiszpanii przypada na okres od maja do października. Temperatura wody i powietrza osiąga najbardziej komfortowe poziomy, gwarantując tym samym idealne wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *