Śliczna plaża La Pineda

La Pineda to piękna i samotna plaża na północy Salou, w regionie Tarragona na wybrzeżu Costa Dorada. Na tej plaży znajdują się liczne hotele położone na wybrzeżu. W pobliżu znajduje się rafineria ropy naftowej, dlatego niektórzy podróżnicy ignorują tę okolicę, niesłusznie naszym zdaniem. Piasek i woda są tu tak samo czyste jak na innych plażach wybrzeża.

La Pineda to jeden z najmłodszych kurortów z wielokilometrową linią brzegową. Ziarnisty złoty piasek pokrywa wybrzeże i dno morskie. Można spotkać ciche zatoki i skaliste laguny. W tym regionie rośnie wiele roślin, a najczęściej spotykana jest sosna śródziemnomorska. Promenada o długości 2,5 km jest najdłuższą w Katalonii.

Ośrodek jest spokojny i cichy, idealny dla rodzin z małymi dziećmi – dno morza jest równe i płaskie, morze płytkie i przejrzyste, plaża jest regularnie sprzątana. Na La Pineda działa wiele klubów dla dzieci, pracują tu profesjonalni animatorzy, zainstalowane są tu place zabaw, trampoliny, atrakcje, zjeżdżalnie i płytkie baseny dla dzieci. Na wybrzeżu znajduje się wiele kawiarni i restauracji z posiłkami dla dzieci. Ośrodek jest popularny wśród turystów z całego świata i mieszkańców.

Nie ma tu wielu zabytków: tawern, restauracji, sklepów z pamiątkami i ręcznie robionych lokalnych towarów. W pobliżu znajduje się stare miasto Vila-seca ze starożytnymi budynkami, średniowiecznymi wieżami i XVI-wiecznym kościołem Sant Esteve. Turyści pragnący aktywnego wypoczynku mogą udać się do

-aquapark Aquapolis z delfinami, zjeżdżalniami i imprezami rozrywkowymi, 

-aquapark Port Aventura, 

– kompleks turystyczny „Eurosport” z nowoczesnym sprzętem sportowym

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem nieruchomości w Hiszpanii napisz do FERORIDO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *